Březen 2016

March Diary #2

19. března 2016 v 16:52 | Sheilene |  Diary

Yop, vážně nejsem dost kreativní na to, abych vymyslela nějaký originální název článku. Smiřte se s tím.
Pokračuji dál ve svém životě vytížené vysokoškolačky. Ráno se vyškrábu z postele, abych za hodinu seděla ve třídě a psala si poznámky takovou rychlostí, že se bojím, že se mi rozlétají písmenka z klávesnice.. nebo se snažím donutit letité důchodce, aby se mnou cvičili. Někdy je to doopravdy těžké. Jednou je to paní, která je mentálně postižená a většinou ani nechápe, co po ní chci, takže to za ní musím udělat pasivně. Jindy se druhá paní zabejčí a hraje na mě, že spí. A nejlepší je, když začínám svůj den s pacientem, který vůbec není schopný pohybu a už několik let jen leží na posteli a čeká, kdy vyprchá jeho život, zatímco se na něm střídají terapeuti, kteří se snaží s ním hýbat, aby udrželi alespoň nějaký rozsah kloubů a rozhýbali ztuhlé svalstvo. Možná zním necitlivě, ale v tomhle případě bych doporučovala eutanázii. Ze života vůbec nic nemá a jen čeká, kdy to celé skončí.

Proč sheilene.blog.cz?

10. března 2016 v 23:03 | Sheilene |  Diary
Důvod, proč jsem založila tento blog jste si mohli přečíst v prvním článku. Ale směr, kterým se bude ubírát, se stejně (jak se znám) změní. :D Napadlo mě však vám vysvětlit jak a podle čeho získal můj blog své jméno. :)
Proč Sheilene?
O názvu jsem se dlouho rozhodovat nemusela. Už nějakou dobu jsem ho měla v hlavě a jen čekal na realizaci. Jistě mnoho z vás zná slavnou sérii Divergence, kde hlavní postavu Tris ztvárnila Shailene Woodley. A právě od tohoto jména jsem se odpíchla. Nechtěla jsem však, aby si čtenáři mysleli, že tento blog se bude věnovat jí, a tak jsem nepatrně pozměnila její křestní jméno.
"Sheilene znamené malá Sheila v irštině."
"Sheila je uctívací (?) slovo pro krásnou tajemnou ženu, kterou jeden z vašich kamarádů zná na základě křestního jména, ale nikdy jste ji nepotkali."

Sheilene se mi navíc zdá jako elegantní přezdívka a v mysli se mi vyjeví krásným psacím písmem v lehké kurzívě.
Proč spojitost s Sheilene, když jasně dávám najevo sympatie ke Katherine Pierce?
I tady musím odpovědět, že jsem nechtěla, aby si všichni automaticky mysleli, že blog pojednává o ní. Ano, uvidíte její obrázky u většiny (ne-li všech) článků, ale to je tak jediný, co čekat.
Zajímavost: Katherine Pierce se pro mě stala samostatnou osobou a nijak ji nespojuji s Elenou či jinou dvojnicí. Ani neuznávám zvláštní spojitost s Ninou Dobrev. Je to pro mě naprosto rozdílná osoba. Možná to zní divně, ale.. snad mě chápete. :D
Sheilene.blog.cz otvírá další etapu o mém vysokoškolském životě. Začínám opět s čistým štítem. Někdo možná pozná styl psaní z mého předchozího blogu a pro ostatní zůstanu dívkou s tajemnou minulostí. :)

March Diary #1

5. března 2016 v 16:52 | Sheilene |  Diary
Čauky,
teda musím říct, že jsem nečekala, že můj blog navštíví tolik lidi. Zrovna tak ze začátku. Ale jsem za to neskutečně ráda a vážím si každého komentáře. :)
Když už jsem říkala, že budu psát o životě mladé vysokoškolačky, tak bych se o něm mohla zmínit, že? I když pravda je taková, že není moc o čem psát. Brzy ráno vstávám do školy a vracím se kolem 6 večer naprosto vyčerpaná a neschopná dělat něco jiného, než sebou plácnout do postele a koukat na film. Strašně mi chybí ta rána, kdy jsem v 9 vstala, dala si kávičku (která mi je školou násilně odpírána!) a koukla na jeden ze svých oblíbených seriálů. Teď si ráno akorát vyčistím zuby, namaluji a běžím (kolikrát bez snídaně) na bus, který mě odveze do nemocnice, kam nám přesunuli veškerou výuku. Mám za sebou 3 týdny praxe na oddělení následné péče, kde jsem cvičila s důchodci na lůžku a vodila je po chodbě. Zrovna se tam sešlo tolik devadesátiletých, že tomu člověk těžko věří. Ale jednoho dne jsem se velmi pobavila. To vám tam byla taková šedesátiletá ženská, která měla hubu jako kulomet (na tu musela mít zbrojní pas jinak nevím) a její největší starostí bylo, aby mohla s pejskem na dřevo. A když se po dovolené vrátila terapeutka, která nás měla celou praxi vést (což ve skutečnosti byly 2 dny z 6), nevěřila nám, že ta paní je tak strašná. Tak jsme za ní vyrazili a všichni, co jsme tam byli na praxi, jsme se jí smáli za zády, když se jí nedařilo jí umlčet. :D Teď mě čekají další 3 týdny v domově důchodců, tak jsem zvědavá, jak to tam bude chodit.
Také bych chtěla poděkovat GoGosen za nový nádherný lay s Katherine Pierce. :3
Mrzí mě, že nepíšu častěji, ale po tomto článku jistě chápete, že na to večer už nemám sílu ani inspiraci. Ale jakmile se mi obojího dostane, napíšu klidně i články dopředu. :)