Má sbírka mobilních telefonů

17. července 2016 v 13:29 | Sheilene |  Diary

Jistě každý z vás vlastní mobilní telefon a nedokáže si představit, že by bez něj měl udělat jediný krok. Všichni jsme na našich "miláčcích" závislí a panikaříme pokaždé, když ho zapomeneme, nemůžeme najít nebo zrovna padá na zem. Vím, že v dnešní době má mobil téměř každé malé dítě a kolikrát je to mnohem dražší model než mám já. Nad tím se dá jedině nevěřícně kroutit hlavou. Ale dnešní článek nebude pojednávat o rozmazlených parchantech, ale o mé "cestě" světem mobilních telefonů. Přesněji tedy o kouscích, které mi prošly pod rukami.
Úvodem bych chtěla říct, že nejsem typ člověka, který musím každý rok/dva nový telefon, ale snažím si aktuální udržet v chodu tak dlouho, jak to jen jde. Všechny níže zmíněné typy vyšly do 4000,- až na poslední, který stál o chlup více. První mobil, který se mi dostal do ruky, byl Siemens s černobílým displejem. Dostala jsem ho (tuším) ve 3.třídě od mamky, která ho dostala jako pracovní, ale v práci tyto modely časem vyřadili a poskytli svým zaměstnancům novější. Byla to taková velká krabice s uraženou anténkou, ale důležité bylo, že funguje a mě to stačilo. Hlídala jsem si ho jako kdyby stál miliony a vážila si ho. Bála jsem si ho brát do školy a vždy ho pečlivě uschovala do své tašky tak, aby nebyl hned navrchu a nerada jsem spouštěla batoh ze svého dohledu.V 5. třídě rodiče uznali za vhodné, že by bylo dobré mi pořídit místo toho křápu něco novějšího, a tak jsem k Vánocům dostala Nokii 3120. To bylo radosti, že mám konečně mobil s barevným displejem! Otec mi na něj ještě sehnal obal, v kterém jsem ho schraňovala. Časem jsem sice obal zahodila, protože se mi lépe psalo bez něj a přeci jen to nebylo "cool". Ráda jsem hrála (pořád dokola) 3 hry - had, auta a bowling. Občas jsme si s kamarádkami poslaly nějaký ten nový obrázek (kus za kus), abychom mohly obměnit tapetu. Rozhodně nám nestálo za to, pořizovat si další za více peněz přes sms. Jistě si pamatujete, jak je nabízeli v televizi, různých časopisech či na internetu. Funguje to ještě vůbec? Stejně tak to bylo i s vyzváněním. Avšak po čase jsem zatoužila po novém mobilu s fotoaparátem a normálním vyzváněním (ne polyfonním). Takže jsem se k mobilu už nechovala tak pečovatelsky, nesčetněkrát mi upadl a nijak zvlášť mi na něm nezáleželo.

Teprve v 8. třídě se mi začal sám vypínat, až jsem ho nemohla zapnout vůbec. Samozřejmě jsem dostala vynadáno, že si za to můžu sama, že se k tomu neumím chovat a kdesi cosi. Otec mi zapůjčil svůj Siemens M55, protože měl zrovna pracovní i vlastní mobilní telefon, a tak jsem úplně o kontakt se světem nepřišla. Dvakrát jsem z něj teda nadšená nebyla, ale aspoň něco. Pozor jsem na něj dávala jenom kvůli otci.K Vánocům jsem konečně dostala nový telefon - Nokii 6303. Opět jsem měla ohromnou radost! Říkala jsem si, že už má touha po novém mobilu byla konečně nadobro ukojena a že ho budu schraňovat, dokud sám neodejde. V té době mě nějaká wifi nezajímala a byla jsem ráda za foťák (3,2Mpx) a fakt, že mobil můžu používat i jako takovou Mp3. Radost mi udělal i bluetooth, který jsem na předchozím kousku postrádala, a tak začala mánie přeposílání obrázků, hudby a zároveň též stahování i filmů. Dokonce mi byla přikoupena 4Gb sd karta, takže spokojenost největší. Také jsem si nastahovala balík her, z kterého jsem si všechny ani nezahrála. Ale znáte to. Každá věc jednou omrzí. Na gymplu mě začlo štvát, že se přeci jen na tu wifinu nemůžu připojit a musím tedy platit za smsky, kterých jsem tenkrát poslala požehnaně. Jenže milá Nokia i po 4 letech dál fungovala a já už pomalu začínala škudlit peníze, že bych si dalšího miláčka pořídila za své.


Ale zrovna ve třeťáku v druhém pololetí se mi podařilo získat (jedinkrát za celou historii mého vzdělávání na gymplu) na vysvědčení vyznamenání, které mi v předešlých letech uteklo buď o jednu 3 nebo o vyšší počet 2. Rodiče se mě za to rozhodli odměnit. A tak po dlouhém vybírání mi v rukou přistálo LG Optimus L7 II. Ano, opět jsem měla radost. Opět jsem si užívala nových funkcí. A opět jsem po 2 letech nespokojená. Ale tentokrát to není z důvodu, že bych chtěla o něco lepší mobil. Bohužel, tento model má malou operační paměť, což jsem při vybírání moc nevychytala, takže se mi momentálně dost seká a ani továrko to moc nevylepší. Brouzdání na internetu probíhá šnečí rychlostí a našla bych další řádku nevýhod. Navíc se mi nějakým způsobem povedlo poškrabat sklíčko fotoaparátu a nemá cenu to dávat do opravny. Bez tak by to vyšlo moc draze, takže to hold nějak přetrpím. Zatím pořízení nového mobilu neplánuji, protože ho stejně už tolik nepoužívám, ale až se jednou doopravdy naštvu, tak s ním praštím o zem a vrátím se ke stále funkční Nokii. :D :D
A jak jste na tom vy? Kolik mobilů vám prošlo pod rukami? Jak často je měníte? A jen tak ze zvědavosti.. jaký by jste mi momentálně doporučili? :)
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. července 2016 v 13:51 | Reagovat

To LG je super :-)

2 Slečna P. Slečna P. | Web | 17. července 2016 v 15:34 | Reagovat

Tak to já jsem asi malinká vyjímka, protože bez mobilu se klidně obejdu. Nebudeš mi to věřit, ale teď v tuhle chcíli vůbec netuším, kde telefon mám :) Však on se najde.
Jám mám ještě takovou tu první dotykovou Nokii, se kterou jsem maximálně spokojená!
Hezký článek!

3 DIYLenka DIYLenka | Web | 17. července 2016 v 18:04 | Reagovat

LG je super :) sama mám LG optimus F6 a spokojnosť už skoro rok a pol :)

4 steel32 steel32 | Web | 17. července 2016 v 18:23 | Reagovat

ježiš, mám nostalgickou náladu :DDD si pamatuju jak jsem tu nokii 3120 záviděla kámošce, protože já jsem ještě nikdy neměla mobil :D (a pak jsem ten první rozbila hned první den :DD)
nejlepší vždycky byly ty kecy: to nefunguje, za to můžeš sám..a přitom si to pokládala jak nejcennější věc na světě :D a ten rozdíl, kdy drahej mobil dřív stál 3k a teď 20k :D lol :D
líbí se mi jak si na ty drahý telefony nepotrpíš, nebo prostě na častý měnění :D doporučila bych třeba huawei nebo jak to je, kámoši to chválej :D
já měla 5 telefonů a všechny sem úplně totálně milovala :D

5 Natálie Natálie | Web | 17. července 2016 v 19:48 | Reagovat

vysunovací byly nejlepší.. :D

6 Lada Lada | Web | 18. července 2016 v 12:39 | Reagovat

A  já mám jen jeden....

7 Andey Andey | Web | 18. července 2016 v 20:24 | Reagovat

Já jsem už několikrát ztratila mobil doma a jediné, co mi vadilo bylo, že jsem ve vlaku nemohla poslouchat písničky. Můj první mobil byla nokie, kterou mi tatí přinesl z práce, a nokie mi vydržely do teď. :)

8 Ludmilita Ludmilita | Web | 20. července 2016 v 11:02 | Reagovat

Ja osobne som mala prvý mobil keď som mala asi 12 rokov a bol to taký nejaký predpotopný Samsung, ale mala som aj starú Nokiu s hadíkom, dvakrát nejaké tie staré Ericssony no a môj úplne prvý dotykový bol s3 mini - teraz mám ajfón 5s a som veľmi spokojná (hlavne preto, že už ho mám skoro dva roky a je stále úplne tak isto rýchly!)

No ale ten čláánok, úplne som si uvedomila, že to, aký mám mobil predchádzalo dlhému vývoju:D

9 cincina cincina | Web | 24. července 2016 v 9:58 | Reagovat

Tak tohle je super článek!:)
Já mám teď pátý mobil:D Jsem úplně stejná jako ty:) Taky se snažím, aby mi mobil vydržel co nejdéle a vždycky jsem si kupovala nový, až s tím starým byly nějaké problémy. Ale letos jsem si koupila nový mobil, protože jsem chtěla už něco modernějšího a lepšího... teď nechápu, jak jsem bez toho svého mobilu mohla žít! Absolutně ho zbožňuju:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama