Leden 2017

Harry Potter & Sorcerers Stone - Review

12. ledna 2017 v 16:03 | Sheilene |  Recenze - Hry
Harry Potter a Kámen mudrců je vážně (ale vážně) dost stará hra. Ani nevím, co mě to najednou tak popadlo si ji nainstalovat do svého notebooku. Přeci jen už ji mám v šuplíku spoustu let a je tomu dávno, co jsem ji jako malá holka pařila na ještě starším počítači. Asi mi ze zkouškového přeplo a já hledala něco, u čeho se člověk může zrelaxovat a nemusí tolik přemýšlet. Jako bonus jsem se navíc vrátila do svých dětských let, zažila pořádnou vlnu nostalgie a navíc unikla do světa čar a kouzel.

Co vám budu povídat… proti dnešním hrám má tato hodně starou grafiku, ale to samozřejmě musíme vzhledem k roku vydání přehlédnout. Děj se velmi podobá filmovému provedení, ale přijde mi, že se hru snažili tak trochu "ošulit" a některé části příběhu přeskočili nebo pozměnili tak, aby to bylo co nejsnazší. Naopak závěrečný "fight" s Voldemortem upravili, aby si člověk taky trochu zahrál. Ovšem já potřebovala více pokusů, než jsem pořádně přišla na to, jak mám přesně proti němu bojovat a jakou na něj vymyslet strategii. Jistě by na to pětileté dítě přišlo dřív, ale já mám zavařený mozek ze zkoušek, tak snad mi to odpustíte a nebudete se mi tolik posmívat. :DBěhem hry mě také trochu vytáčely hodiny, na které jste jako pilný student museli docházet a učit se nová a nová kouzla. Jasně, je to fajn, ale kdo myší přesně obkreslí nějaký tvar? Jakmile člověk trochu přetáhl, přestalo to přičítat procenta úspěšnosti a bralo jen pouhý přesný obrys. Normální člověk si akorát zanadává, ale jelikož tato hra byla jistě směřována i pro mladší hráče, mohl mít takový způsob výuky demotivující efekt. Každý přece chce porazit Zmijozel, no ne?! Ale což.. i kdyby to někdo dal na 100%, tak by "nepřátelská" kolej ty body nahnala někde jinde, protože na konci musí Nebelvír přeci nejdříve prohrávat. :D
Celkově bych řekla, že gameska pěkně doplňuje knihu a film, ale samostatně by asi moc neobstála. :)

Hrál z vás taky někdo HP1? Bavil vás? Půjde si někdo po mé recenze hru zahrát? :D

Brzy čekejte recenzi na 2 a omlouvám se za dlouhou neaktivitu.. bohužel mi docházejí nápady na články, takže kdyby jste měli nějaké návrhy, pište do komentářů! ;)