Harry Potter & Sorcerers Stone - Review

12. ledna 2017 v 16:03 | Sheilene |  Recenze - Hry
Harry Potter a Kámen mudrců je vážně (ale vážně) dost stará hra. Ani nevím, co mě to najednou tak popadlo si ji nainstalovat do svého notebooku. Přeci jen už ji mám v šuplíku spoustu let a je tomu dávno, co jsem ji jako malá holka pařila na ještě starším počítači. Asi mi ze zkouškového přeplo a já hledala něco, u čeho se člověk může zrelaxovat a nemusí tolik přemýšlet. Jako bonus jsem se navíc vrátila do svých dětských let, zažila pořádnou vlnu nostalgie a navíc unikla do světa čar a kouzel.

Co vám budu povídat… proti dnešním hrám má tato hodně starou grafiku, ale to samozřejmě musíme vzhledem k roku vydání přehlédnout. Děj se velmi podobá filmovému provedení, ale přijde mi, že se hru snažili tak trochu "ošulit" a některé části příběhu přeskočili nebo pozměnili tak, aby to bylo co nejsnazší. Naopak závěrečný "fight" s Voldemortem upravili, aby si člověk taky trochu zahrál. Ovšem já potřebovala více pokusů, než jsem pořádně přišla na to, jak mám přesně proti němu bojovat a jakou na něj vymyslet strategii. Jistě by na to pětileté dítě přišlo dřív, ale já mám zavařený mozek ze zkoušek, tak snad mi to odpustíte a nebudete se mi tolik posmívat. :DBěhem hry mě také trochu vytáčely hodiny, na které jste jako pilný student museli docházet a učit se nová a nová kouzla. Jasně, je to fajn, ale kdo myší přesně obkreslí nějaký tvar? Jakmile člověk trochu přetáhl, přestalo to přičítat procenta úspěšnosti a bralo jen pouhý přesný obrys. Normální člověk si akorát zanadává, ale jelikož tato hra byla jistě směřována i pro mladší hráče, mohl mít takový způsob výuky demotivující efekt. Každý přece chce porazit Zmijozel, no ne?! Ale což.. i kdyby to někdo dal na 100%, tak by "nepřátelská" kolej ty body nahnala někde jinde, protože na konci musí Nebelvír přeci nejdříve prohrávat. :D
Celkově bych řekla, že gameska pěkně doplňuje knihu a film, ale samostatně by asi moc neobstála. :)

Hrál z vás taky někdo HP1? Bavil vás? Půjde si někdo po mé recenze hru zahrát? :D

Brzy čekejte recenzi na 2 a omlouvám se za dlouhou neaktivitu.. bohužel mi docházejí nápady na články, takže kdyby jste měli nějaké návrhy, pište do komentářů! ;)

 


Komentáře

1 Andey Andey | Web | 15. ledna 2017 v 11:18 | Reagovat

Slyšela jsem o tom, že jsou to i jako hry, ale nikdy jsem je nehrála. Já nejsem fanoušek HP a hry nehraju, takže nic pro mě.

2 MaikelB MaikelB | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:27 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

3 snilekpise snilekpise | Web | 28. ledna 2017 v 12:47 | Reagovat

Wooow :D tak o týhle hře jsem myslím ani neslyšela :D vypadá zajímavě :D ale HP sem nikdy neviděla a ani mě to neláká.. a vlastně ani hraní her :D tak škoda..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama