Únor 2017

Harry Potter & Prisoner of Azkaban - Review

6. února 2017 v 23:32 | Sheilene |  Recenze - Hry
Výsledek obrázku pro harry potter a vězeň z azkabanu hraHarry Potter a vězeň z Azkabanu dostal úplně jiný nádech, než jeho předchůdci. Graficky je hra posunutá už někde jinde, což mi o dost zpříjemnilo hraní.
Do hry jsem byla vhozena bez jakéhokoliv úvodu s předpokladem, že mám o světě Harryho Pottera nějaké znalosti a není mi tak třeba cokoliv vysvětlovat. Ano, dalo by se to hrát i bez oněch znalostí, ale člověk si to pak tolik neužije. Všechno to začíná ve vlaku, kde nás napadnou mozkomorové. Ano, nás! Zásadní změnou je, že se střídavě ocitáme v kůži Harryho, Hermiony i Rona a většinu času jsou všichni pohromadě. Následně se zbytek děje odehrává v Bradavicích, kde je opět náplní hry docházení na hodiny čar a kouzel. Každá postava má přiřazenou výuku specifického kouzla. Oproti předchozím dílům už není třeba obtahovat nějaké tvary, ale jde se přímo na věc - tedy na misi, kde (místo hvězdiček) sbíráte štíty.
Kromě kouzelnických hodin si pro nás hra připravila i pár úkolů jako je zkrocení neposedných šotků a zuřící knihy Obludné Obludárium. V kůži Harryho nás také čekají hodiny létání na hippogriffovi.
Téměř všude jsou rozsypané Bertíkovi fazolky a za hru jich nasbíráte tisíce. V minulých dílech jsem s nima měla problém, protože jsem jich měla věčně nedostatek k nákupu kouzelných kartiček, ale v HP3 se vám to rozhodně nemůže stát. Zároveň můžete sbírat i dýňové paštičky a kotlíkové koláčky, které se vyskytují v menším množství a též je využijete k nákupu kouzelných karet nebo hesel k portrétům, které vás následně pustí do "tajemné" místnosti plné odměn.
Po závěrečných zkouškách by hra měla končit, ale dokud nesplníte všechny úkoly, Brumbál s McGonagallovou vás na prázdniny nepustí.
Závěr: Hra na mě udělala hned z počátku dobrý dojem a ten si také po celou dobu udržela. Jednotlivé úkoly mě nijak nenudily. Co se týče ovládání hrdinů není nijak náročné. Jediné co mě mrzí je, že příběh byl opět odsunut na druhou kolej a hra by tak samostatně uplatnění nenašla. Avšak jako doplnění knihy a filmu je dostačující.

4/5

A opět se vás zeptám, zda jste se s touto hrou setkali, zahráli si ji nebo teď na ni dostali chuť? Máte nějakou jinou oblíbenou hru z dětství? :)

Harry Potter & Secret Chamber - Review

1. února 2017 v 20:24 | Sheilene |  Recenze - Hry
Výsledek obrázku pro harry potter a tajemná komnata hraNa mušku jsem si po dohrání HP1 vzala okamžitě HP2. Grafika je téměř totožná s dílem prvním, ale je třeba uznat, že vývojáři se trochu více obtěžovali s detaily. Dle mého názoru se grafické oddělení nejvíce věnovalo hlavně postavě Harryho, která má trochu jiný nádech, než zbytek obyvatelů Bradavic. Opět jsem v kůži Harryho docházela na hodiny, učila se nová kouzla, ale tentokrát se místo obtahování různých tvarů, které mě právě minule velmi nenadchlo, mačkaly šipky ve správném pořadí. Což už samozřejmě nebylo tak těžké. :D Následovaly "mise", kde se nové kouzlo mělo v paměti mladého čaroděje zafixovat. Součástí hry je také sbírání fazolek, hlední karet a tentokrá vám zdraví doplní kromě čokoládových žabek i kouzelný lektvar, který si můžete sami namíchat.
Ráda bych se o druhém díle hry více rozpovídala, ale v podstatě se nic nezměnilo. Příběh je opět osekaný, zlehčený a není tedy tím hlavním na hře. Součástí tohoto dobrodružství by měly být i zápasy mezi kouzelníky, kde máte 3 kouzla, kterými bojujete proti protivníkovi. Bohužel, kdykoliv jsem se snažila na nějaký zápas dostat, zrovna to nefungovalo. Nevím, zda jsem tam chodila v nesprávný čas nebo jsem měla hru nějak zabugovanou, ale je to škoda. Přeci jen takové věci by měly být funkční po celou dobu hry.
Závěr: Při spuštění hry jsem byla ráda, že vývojáři si pohráli s detaily. Avšak úkoly byly velmi podobné předchozímu dílu, k příběhu je škoda se vyjadřovat a celkový dojem je poměrně stejný jako u HP1. A na tom se odráží i mé hodnocení.

1/5

Setkali jste se s touto hrou? Nebo jste pouze knižními/filmovými fanoušky? :)
Závěrem bych se chtěla omluvit, že momentálně píši velmi málo článků... a pokud se k něčemu dokopu, je to recenze. Snad vás to neodradí a zůstanete tu se mnou. Samozřejmě plánuji recenze i na aktuální hry. ;)